İş Hukuku kategorisinde tarafından
Merhaba;

Ücret bodrosunda işçinin imzası var;ancak hafta tatili dolu,fazla mesaisi boş ise,İşçi fazla mesai yaptığını şahitlerle kanıtlıyabiliyorsa,işverenden Fazla mesai ücretini talep edebilir mi?alabilir mi?açıklayabilirseniz çok sevineceğim...

teşekkürler...

5 Cevaplar

0 beğenilme 0 beğenilmeme
tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
iş kanunu 63. madde
0 beğenilme 0 beğenilmeme
tarafından
haftalık 45 saatin üzerindeki çalışmalar fazla mesai sayılmaktadır.  Haftada bir gün de tatildir.   Bence edersiniz
0 beğenilme 0 beğenilmeme
tarafından
Kanunda bunu talep etmesini destekleyen bir madde var mı acaba?
0 beğenilme 0 beğenilmeme
tarafından
yani ben fazla mesai çalıştıysam fakat işveren bunu bodroda boş gösterdiyse,benimde bodroda imzam varsa,fazla mesai yaptığımı gören çalışma arkadaşlarımdan şahitlerimde varsa,ben işverene dava açtığımda iş kanunu 63.maddeye göre işverenden fazla mesai ücretimi alabilirim.doğrumu anladım acaba?
0 beğenilme 0 beğenilmeme
tarafından
tabiki ......................

İlgili sorular

1 cevap
1, Ağustos, 2012 İş Hukuku kategorisinde bay-e tarafından soruldu
2 cevap
0 cevap
29, Eylül, 2015 İş Hukuku kategorisinde cemaler tarafından soruldu
0 cevap
17, Kasım, 2012 İş Hukuku kategorisinde eceece tarafından soruldu
2 cevap
25, Haziran, 25 İş Hukuku kategorisinde Razgırad59 tarafından soruldu
...