Medeni Kanun kategorisinde tarafından
23.06.1999 doğumlu bir kız ile 27.03.1994 doğumlu bir erkeğin evlebilmesi mümkün müdür? Mümkünse izlenmesi gereken yol nedir ? Beni bilgilendirirseniz gerçekten çok mutlu olurum... ilginiz için şimdiden çok teşekkür ederim

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Medeni Kanun 124. maddesinde şöyle demiştir: ‘’ Erkek veya kadın onyedi yaşını doldurmadıkça evlenemez.’’ Onyedi yaşının tamamlanması onsekizinci yaştan gün almakla olur. Kanundan da anlaşılacağı gibi olağan evlenme yaşı budur; ancak kanun olağanüstü halleri bu kuralın dışında bırakmıştır.

23.06.1999 doğumlu olan kişi 18 yaşından değil 17 yaşından gün almıştır .

Kız Evlilik Yaşına Gelmemiştir. Evlenemez Kendi Rızasıyla Evlenmek İçin 488 Gün Kalmıştır. Ailesinin Rızasıyla Evlenmek İçin 123 Gün Kalmıştır

Hukuk Fakültesi Öğrencisi

İlgili sorular

1 cevap
8, Kasım, 2015 Suç Hukuku kategorisinde Adimadikon34 tarafından soruldu
3 cevap
13, Eylül, 2015 Genel Hukuk kategorisinde beatboy86 tarafından soruldu
1 cevap
13, Eylül, 2015 Genel Hukuk kategorisinde beatboy86 tarafından soruldu
0 cevap
13, Nisan, 2018 Ceza Hukuku kategorisinde Baki MaLatya tarafından soruldu
...