İmar Hukuku kategorisinde tarafından
merhaba
 
Binamızın bahçesine ait olan bir kısma yan binanın altındaki kahvehanenin devamı yapılmış, binamıza ve bahçemize bakan kısıma pencere açılmış. Yıllar önce kahvehane sahibi ve bina yöneticisi arasında herhangi bir belgeye ihtiyaç duyulmadan sözlü verilen bir kararmış bu. Biz şimdi bina sakinleri olarak imza toplayıp kahvehanenin arsa sınırlarımızda olan kısmının yıkılmasını istiyoruz. Bununla ilgili herhangi bir dilekçe örneği veya yapmamız gerekenlerle ilgili bilgi verebilir misiniz?

2 Cevaplar

0 beğenilme 0 beğenilmeme
tarafından
medeni kanun 725. maddeyi okumanı tavsiye ederim
0 beğenilme 0 beğenilmeme
tarafından
sayın fikir..
arkadaşımızın sorusuna karşılık medeni kanunun 725. madesini okumasını önermişiniz ancak o madde arsaya hissedar olan birinin hissedarı olduğu kısmına yapı yapmaktan bahsediyor. hülya hanımın söylediği ise hakkı olmadığı halde kendi arsaları üzerine bina inşa edilmesi. bu durumda kanımca yıkılmasına dair karar vermelidir hakim.

İlgili sorular

0 cevap 184 gösterim
29, Temmuz, 2013 Konut Hukuku kategorisinde izmir353503 tarafından soruldu
3 cevap 173 gösterim
11, Nisan, 2013 Emlak Hukuku kategorisinde meleksu tarafından soruldu
1 cevap 75 gösterim
31, Ekim, 2012 Emlak Hukuku kategorisinde lubof tarafından soruldu
0 cevap 19 gösterim
28, Mayıs, 2018 Alım ve Satım Hukuku kategorisinde Karakartal127 tarafından soruldu
1 cevap 50 gösterim
7, Kasım, 2016 Konut Hukuku kategorisinde silver1212 tarafından soruldu
...