Miras Hukuku kategorisinde tarafından soruldu
Babam vefat etti ve ardında kredi kartı borcu olarak yaklaşık 20,000 tl borç bıraktı.biz reddi miras yapıcaz muhtemellen ancak benim sorum şu annemde reddi miras yapacak!Annem reddi miras yaparsa babamın maaşını yinede alabilirmi acaba?annemin kendi maaşıda var ancak yüksek değil babamın maaşının ona ilave edilmesi mümkün müdür?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
tarafından cevaplandı
Borçluların murislerinden kendilerine bağlanan maaşı sahiplenmeleri TMK'nun 605. maddesi uyarınca murisin mirasını reddetmelerine engel teşkil etmez. Zira, murisin herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan almakta olduğu maaşı terekesine dahil değildir.

İlgili sorular

0 cevap
0 cevap
19, Nisan, 2012 Miras Hukuku kategorisinde şenay yıldırım tarafından soruldu
1 cevap
26, Mart, 2012 Miras Hukuku kategorisinde domesticcat tarafından soruldu
0 cevap
13, Şubat, 2012 Miras Hukuku kategorisinde kyazici tarafından soruldu
...