Google Play

İdari Hukuk kategorisinde tarafından
Merhabalar. İdare Mahkemesine bir dava açtık. Mahkemeyi kazandık ve kararın altında avukatlık ücretlerinin davacıya verilmesine yazıyor. Bu para avukatımın hesaba mı geçirilir yoksa bana mı ? Ya da şöyle söyleyeyim onun hakkı mıdır yoksa benim mi ? İlk kez dava açtığım için bilemiyorum. Avukata ayıp olmasın diye de önce buradan sormak istedim.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
tarafından
Merhabalar, öncelikle davayı kazandığınız için sizi ve meslektaşımı tebrik ederim. Avukatlık Kanunu madde 164/5 maddesi gereği bu ücret Avukata aittir. Mahkemeler bu hükme rağmen kararlarında davacıya şeklinde hüküm kurduklarından pek tabii olarak müvekkillerimiz böyle bir yanılgıya düşüyorlar. Kolay gelsin
...