Genel Hukuk kategorisinde tarafından soruldu
Evin %75i bir kardese, diger %25 diger kardese kaliyor. %25lik hakki olan kardes, evin satisina serh koyabilirmi. Koyarsa, %75lik payi olan kardes bunu hangi yollarla cozebilir. Tesekkurler.

3 Cevaplar

0 beğenilme 0 beğenilmeme
tarafından cevaplandı
ne şerhi ? .....................
0 beğenilme 0 beğenilmeme
tarafından cevaplandı
Fikir Bey,

Evin satisina serh koyabilirmi? Yani %75lik kisim evi satmak istiyor %25lik taraf sattirtmiyor. Boyle birsey olabilirmi?Olursada nasil cozulur?
0 beğenilme 0 beğenilmeme
tarafından cevaplandı
borçlar kanununun  240, 241, 242. maddelere bakmalısınız

İlgili sorular

1 cevap
14, Aralık, 2012 Miras Hukuku kategorisinde mirza1987 tarafından soruldu
0 cevap
18, Ocak, 2013 Genel Hukuk kategorisinde melih 59 tarafından soruldu
1 cevap
25, Nisan, 2013 Emlak Hukuku kategorisinde hasandinc tarafından soruldu
1 cevap
8, Aralık, 2012 Miras Hukuku kategorisinde albayrakkerem tarafından soruldu
1 cevap
2, Aralık, 2012 İmar Hukuku kategorisinde murat2146 tarafından soruldu
...