Merhabalar. Ben 10 ay önce bi laptop bilgisayar aldım ve ayıplı mal çıktı bir parçası üretim hatalı ve ben bunu servise verdiğimde 6 ayı geçtiği için değişim yada iade yapmadılar. İki yıl içinde değişim yada iade yapılması gerekmiyo mu ayıplı malın ? 6502 de İki yıllık zamanaşımına tabidir diye bir cümle gördüm.
Alım ve Satım Hukuku kategorisinde tarafından

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba ayıplı mal olduğu ile ilgili bir uzman görüşü bilimsel mütalaa hazırlatıp 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 68. maddesinde değişiklik yapılan değişikliğe göre miktarına göre tüketici il hakem heyetine veya tüketici mahkemesinde başvurabilirsiniz. Detaylı bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
tarafından

90,283 soru

76,051 cevap

119,541 kullanıcı

90,283 soru
76,051 cevap
119,541 kullanıcı