Aile Hukuku kategorisinde tarafından
İlk evliligimden esimin bosanma davasi acmasi uzerine itirazlarima ragmen aralik 2015 tarihinde ayrildim.

Ayrilmadan once ortalama olarak 1 sen 3 ay da ayri yasadik. Aramizin birden bire sogumasinin sebebinin esimin hayatinda baskasi oldugunu ogrendigimde anladim.

Esim ile bosanirken hamileymis. Coxugun benden olma sansi yok. Fakat bosandiktan 4 ay sonra dogan cocuk benim uzerime yazilmis. 15 aylik bir coxugum oldugunu ogreneli 2 gun oldu.

Bu vesile ile eski esimin neden israrla bosanmak istedigi resmi olarak belli olmus oldu.

Bu evliligimde ve bosanma surecinde cok iftiralara ve cesitli haksizliklara ugradim ve ilk defa bir hak kapisi acildi onumde.



Soru 1-) bu cocugu uzerimden nasil dusurabilirim?

Soru 2-) eski esime konu ile ilgili veya benimle evliyken baskasindan cocuk aahibi oldugu icin maddi manevi tazminat davasi acabilirmiyim ?

Degerli bilgileriniz icin simdiden tesekkurler

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
tarafından
Madde 285: Evlilik devam ederken veya evliliğin sona ermesinden başlayarak üçyüz gün içinde doğan çocuğun  babası kocadır.

Madde 286 - Koca, soybağının reddi davasını açarak babalık karinesini çürütebilir. Bu dava ana ve çocuğa karşı açılır.

Madde 287- Çocuk evlilik içinde ana rahmine düşmüşse davacı, kocanın baba olmadığını ispat etmek zorundadır.

Evlenmeden başlayarak en az yüzseksen gün geçtikten sonra ve evliliğin sona ermesinden başlayarak en fazla üçyüz gün içinde doğan çocuk evlilik içinde ana rahmine düşmüş sayılır.



Çocuğun evlilik içinde ana rahmine düşmesi durumunda babalık karinesi oldukça kuvvetlidir. Bu ihtimalde siz  cinsel ilişkinin imkansızlığının kanıtlamalısınız. Aldatma nedeniyle manevi tazminat davası açabilirsiniz.



Danışmanlık, avukatlık hizmeti almak isterseniz profil bilgilerimden benimle iletişime geçebilirsiniz. Saygılarımla,

Av. Muhammet Güngör

Avukatlık hizmeti ve danışmanlık hizmeti almak isterseniz profil bilgilerimden iletişime geçebilirsiniz. Saygılarımla,
Av. Muhammet Güngör

İlgili sorular

1 cevap
20, Temmuz, 2014 Aile Hukuku kategorisinde 18573 tarafından soruldu
1 cevap
1 cevap
17, Haziran, 17 Aile Hukuku kategorisinde Sempsi tarafından soruldu
0 cevap
...